משמעות המונח ארטרוסקופיה- ארטרו-מפרק, סקופ-הסתכלות.

באמצעות החדרת מצלמה זעירה אל המפרק דרך חתך באורך של מספר מילימטרים, ניתן לאבחן ו/או לנתח באופן המדויק ביותר, בעיות ומצבים הדורשים התערבות כירורגית, תוך הימנעות מסיבוכים אפשריים, וזמן החלמה קצר יחסית.

לעומת זאת הליך ניתוחי "פתוח", כרוך בפציעת הרקמות העוטפות של המפרק, ההסתברות לזיהומים גדולה יותר, זמן החלמה ממושך הרבה יותר, אבל יתרונו של ההליך הניתוחי ה"פתוח" הוא רמת דיוק גבוהה יותר.

בהליך ארטרוסקופי, מכשיר אופטי זעיר מוחדר אל המפרק, דרך חתך מינימלי, ומצלם את פנים המפרק. המנתח רואה בהגדלה את הנעשה, על גבי מסך טלויזיה. יש באפשרות המנתח לנתב את המצלמה ויש באפשרותו לבצע הליכים שאינם אבחנתיים, בעזרת החדרת כלי ניתוח זעירים.

בעזרת אבחון בהליך ארטרוסקופי, ניתן להעריך, ברמת דיוק מיטבית, את הפגיעה, ברקמות החיבור השונות, המייצבות את השלד כגון קרעים ברצועות וגידים, פגיעה בסחוס ובעצמות השלד, העלולים לגרום להגבלה בטווח התנועה או לכאבים כרוניים.

בעת הליך ארטרוסקופי לאבחון, יתכן ויווצר מצב בו יש צורך לבצע הליך כירורגי אותו ניתן לעשות בעזרת החדרת כלים ניתוחיים זעירים, דרך חתך מינימלי נוסף.

גם את ההליך הניתוחי מבצע המנתח באמצעות המצלמה הזעירה, כאשר הוא רואה בהגדלה על המסך את המתרחש.

בעזרת ניתוחים ארטרוסקופים אפשר לבצע תפירה של רצועות שנקרעו, לטפל בהדבקות של רקמות, כריתת כיסת גנגליון, ושטיפה של דלקות ממפרקים, תיקון פגיעות בסחוס או סיוע בקיבוע שבר, הוצאת גופים זרים מהמפרק ועוד.

ארטרוסקופיה מבוצעת בהרדמה כללית.

בסיום הליך הניתוח הארטרוסקופי, החתך הזעיר נחבש. מומלצת מנוחה של יומיים שלושה ימים, לאחר מכן בהדרגתיות, הפעלה של המפרק המנותח. התאוששות צפויה תוך מספר ימים.

סיבוכים אפשריים אך נדירים בהליך ארטרוסקופיה יכולים להיות זיהומים, פגיעה עצבית, פגיעה בגידים, פגיעה בעור, נימול. בכל מקרה של סיבוך רצוי לפנות אל הרופא המנתח לסיוע.

ארטרוסקופיה של היד - כירורגיה זעיר פולשנית
drcovo.com
drcovo.com
drcovo.com
drcovo.com e
drcovo.com e
drcovo.com e

"Shiba" Medical Center Tel HashomerHand surgery department

Ramat GanShai Medical Center– Private Medical Service Tel Hashomer, 4th Gildsgaim St.

Kfar Saba: Eli Horowitz 12.

Postal AddressDr. Alon Covo, 10th HaGanim St.

P.O. Box 3824 Hod Hasharon 4522174.

E-Mail: drcovo@drcovo.com

Appointments and messages054-7232194

מרכז רפואי "שיבא" תל השומר: המחלקה לכירורגיה של היד

מרפאת רמת גן: מרכז רפואי שי- שר"פ תל השומר, רחוב גילדסגיים 4.

מרפאת כפר סבא: מדיקל השרון- רחוב אלי הורביץ 12.

כתובת למשלוח דואר: ד"ר אלון קובו, רחוב הגנים 10 ת.ד. 3824,

הוד השרון, 4522174

דוא"ל: drcovo@drcovo.com

טלפון לזימון תורים והשארת הודעות: 054-7232194

המידע, העצות והתרגילים באתר הינם כללים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי של רופא.

ד"ר קובו אינו אחראי לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת המידע, העצות והטיפולים לכל מטופל. המידע, העצות והתרגילים אינם מהווים תחליף או תוספת לפרוטוקול הרפואי.

המידע המובא באתר הינו כללי ומשותף לכלל הגולשים ולא חלה עליו סודיות מידע. בכל מקרה של סיבוך באזור הכאב או ספק או שאלה לגבי המידע שניתן באתר, יש לפנות מיד לרופא המטפל.

The information, advice and practices given in this web page are general and partial only and do not seek to replace professional personal advice given by a physician.

Dr. Covo bears no responsibility to any damage caused based on this information or to the degree in which the information, advice and treatment fit each and every patient. The information, advice and practices do not come as replacement or addition to the medical protocol. The information given in this site is general and common to all visitors and is not subject to confidentiality

In any case of complication in the area of the pain, of doubt or question about the information given in this web page, it is important to contact the treating physician immediately.