כירורגיה

התחום הרפואי בו מתבצע הליך פולשני לצורך טיפול במצב או בעיה רפואית. 

כירורגיה של היד

מכלול הטיפולים בגפה העליונה מהזרוע ועד קצות האצבעות, שכולל טיפול שמרני, לדוגמא: תרופות, גבס, סד וטיפול ניתוחי, פולשני.

כירורגיה של היד נותנת מענה לבעיות או מצבים של טראומה- שבר, פגיעות נרכשות- תסמונת התעלה הקרפלית CTS - Carpal Tunnel Syndrome, מומים מולדים, זיהומים, שינויים ניווניים- דלקת מפרקים שגרונית Rheumatoid arthritis ועוד.

מיקרוכירורגיה

כירורגיה מיקרוסקופית. טכניקה ניתוחית מתקדמת ומדויקת המתבצעת בעזרת מיקרוסקופ לצורך העברת רקמות המבוססות כלי דם ממקום למקום. 

מיקרוכירורגיה של היד מתבצעת במקרים שבהם יש צורך בהשלמת או תיקון רקמות גוף האדם, למשל במקרה של קטיעות בהם מתבצע חיבור (השקה) של רקמות, בעזרת מכשור ניתוחי, שמתאים לקוטרם (1 מ"מ ופחות), של כלי דם קטנים ועצבים.

בסיום התהליך המיקרוכירורגי, מתחדשת אספקת הדם וחוזרת התחושה אל האזור שנקטע.

הרדמה

פעולה המתבצעת לצורך נטרול מערכת העצבים, בכדי למנוע תחושת כאב, הכרוכה בהלך כירורגי תוך כדי המשך פעילות תקינה של מערכות הגוף החיוניות.

הרדמה מקומית- ניתנת לאלחוש המקום המטופל, בעזרת זריקה, ספריי או משחה.

הרדמה אזורית- ניתנת בקרבת עצבים באזור המטופל. ניתן לבצעה בשלוש שיטות: הרדמה ספינלית, הרדמה אפידורלית והרדמה עצבית.

צילום רנטגן

כלי רפואי לאבחון מצבים או שברים בעצמות. קרני הרנטגן עוברות רקמות רכות כמו עור, דם, שרירים ושומנים. בשל התכונות של רקמת העצם, קרני הרנטגן אינן עוברות את הרקמה הקשה בדרכן אל לוח הצילום. 

צילום CT טומוגרפיה ממוחשבת

כלי רפואי לאבחון מצבים או שברים בעצמות. קרני הרנטגן עוברות רקמות רכות כמו עור, דם, שרירים ושומנים. בשל התכונות של רקמת העצם, קרני הרנטגן אינן עוברות את הרקמה הקשה בדרכן אל לוח הצילום. 

הדמיה בתהודה מגנטית - MRI

כלי רפואי המשתמש בתהודה אלקטרומגנטית, לצורך הבדלה מדויקת יותר בין הרקמות. בדיקה זו מתבצעת כאשר יש קושי באבחון בעזרת בדיקת הרנטגן או צילום ה-CT. לצורך שיפור ברמת הדיוק של הבדיקה ניתן להשתמש בחומר ניגוד.

 
 
 
 
 
 
 
drcovo.com
drcovo.com
drcovo.com
drcovo.com e
drcovo.com e
drcovo.com e

"Shiba" Medical Center Tel HashomerHand surgery department

Ramat GanShai Medical Center– Private Medical Service Tel Hashomer, 4th Gildsgaim St.

Kfar Saba: Eli Horowitz 12.

Postal AddressDr. Alon Covo, 10th HaGanim St.

P.O. Box 3824 Hod Hasharon 4522174.

E-Mail: drcovo@drcovo.com

Appointments and messages054-7232194

מרכז רפואי "שיבא" תל השומר: המחלקה לכירורגיה של היד

מרפאת רמת גן: מרכז רפואי שי- שר"פ תל השומר, רחוב גילדסגיים 4.

מרפאת כפר סבא: מדיקל השרון- רחוב אלי הורביץ 12.

כתובת למשלוח דואר: ד"ר אלון קובו, רחוב הגנים 10 ת.ד. 3824,

הוד השרון, 4522174

דוא"ל: drcovo@drcovo.com

טלפון לזימון תורים והשארת הודעות: 054-7232194

המידע, העצות והתרגילים באתר הינם כללים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי של רופא.

ד"ר קובו אינו אחראי לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת המידע, העצות והטיפולים לכל מטופל. המידע, העצות והתרגילים אינם מהווים תחליף או תוספת לפרוטוקול הרפואי.

המידע המובא באתר הינו כללי ומשותף לכלל הגולשים ולא חלה עליו סודיות מידע. בכל מקרה של סיבוך באזור הכאב או ספק או שאלה לגבי המידע שניתן באתר, יש לפנות מיד לרופא המטפל.

The information, advice and practices given in this web page are general and partial only and do not seek to replace professional personal advice given by a physician.

Dr. Covo bears no responsibility to any damage caused based on this information or to the degree in which the information, advice and treatment fit each and every patient. The information, advice and practices do not come as replacement or addition to the medical protocol. The information given in this site is general and common to all visitors and is not subject to confidentiality

In any case of complication in the area of the pain, of doubt or question about the information given in this web page, it is important to contact the treating physician immediately.